Alcomex preferowanym dostawcą PAL-V

Kiedy piętnaście lat temu Robert Dingemanse wpadł na pomysł latającego samochodu, niewiele osób traktowało go poważnie. PAL-V (Personal Air and Land Vehicle) otrzymał teraz zatwierdzenie od rządu, samochód może być używany na drogach. „Ku naszemu zaskoczeniu, w samej Holandii zamówiono i opłacono już ponad 50 latających samochodów, a co tydzień przybywa kolejne zamówienie. Pierwsze samochody zostaną dostarczone pod koniec 2022 roku. Mamy też zamówienia z 14 innych krajów.”

PAL-V Liberty ma zasięg 500 kilometrów i po prostu leci na zwykłej benzynie. W chwili obecnej jest to jedyny sposób na osiągnięcie efektywnego zasięgu, ponieważ technologia akumulatorów nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięta. Baterie mają obecnie niską gęstość energii, co sprawia, że są zbyt ciężkie. W najbliższych latach rozważane będą oczywiście alternatywne paliwa, rozwiązania hybrydowe i ulepszone technologie akumulatorów.

Firma Alcomex przyczyniła się do powstania projektów i rozwiązań w zakresie sprężyn. Konstrukcje, które są tak lekkie, jak to tylko możliwe. Dzięki tym rozwiązaniom i usługom, Alcomex Springs otrzymał pozwolenie na dostarczanie sprężyn dla PAL-V Liberty i został dodany do listy zatwierdzonych dostawców PAL-V po pomyślnym przejściu audytu. W listopadzie 2021 r. udało nam się w końcu otrzymać za to nagrodę.

logo alcomex