O nas

O nas

Exceeding expectations on planet, people, product

Sprężyny absorbują obciążenia, akumulują energię i wywierają siłę w szerokim zakresie zastosowań przemysłowych. W Alcomex wiemy i rozumiemy, że nasze sprężyny, we wszystkich rodzajach form, kształtów i wymiarów są istotną częścią aplikacji, instalacji lub procesu produkcyjnego naszych klientów. Rozwijamy się, aby zachwycać klientów i żyć tak, aby przekraczać oczekiwania  naszych interesariuszy dotyczące planet, people and product.

Wizja

Przedstawiamy naszym klientom najlepsze na rynku rozwiązania w zakresie sprężyn. Jesteśmy uznawani za specjalistę i lidera w branży. W Alcomex pracujemy razem jako zespół, czerpiemy satysfakcję z pracy  i nieustannie doskonalimy siebie, prowadząc jednocześnie działalność w sposób zrównoważony. Exceeding expectations for planet, people and product.

Our beliefs

people first

Zachwycić klientów

Pozostajemy wierni naszym podstawowym zasadom, stawiając ludzi na pierwszym miejscu. Jesteśmy firmą osobistą, w której nasi pracownicy są oddani przekraczaniu oczekiwań naszych klientów, obejmujących jakość produktów, czas realizacji, niezawodność, cenę, elastyczność i inżynierię rozwiązań. Wiedza i podejście  naszych zespołów są znane i doceniane przez rosnącą grupę lojalnych klientów na całym świecie.

Doskonałość operacyjna

Alcomex jest zaangażowany w oferowanie klientom doskonałości operacyjnej i wydajności w zakresie produktów „make-to-order”, „make-to-stock”, jak również „rozwiązań inżynieryjnych”. Zawsze poszukujemy najnowocześniejszych technik produkcyjnych. Jakość i żywotność produktów są stale weryfikowane w naszych placówkach badawczych. System Zarządzania Jakością Alcomex, potwierdzony certyfikatem ISO oraz standardami klientów i przemysłu, zapewnia solidną bazę dla doskonałej jakości produktów.

Alcomex package

Łatwość zamawiania

Współpraca  z Alcomex jest łatwa i bezproblemowa. Przyjazne dla użytkownika systemy konfiguracji w połączeniu z procesem zamawiania dostosowanym do potrzeb klienta oraz przejrzysta informacja na temat statusu zamówienia, pomagają naszym partnerom zaoszczędzić czas i koszty.

Sprzedaż rozwiązań

Dążymy do bycia zintegrowanym partnerem technologicznym, co oznacza, że jesteśmy zaangażowani od początku projektu  poprzez jego rozwój oraz produkcję rozwiązania sprężynowego. Nasze rozwiązania inżynieryjne, jak również nasze standardowe produkty sprężynowe wywodzą się z naszej wiedzy technicznej i technologii..

hz solutions machinepark
partners for life

Partnerzy na całe życie

Im lepiej poznajemy naszych klientów, tym lepiej możemy ich wspierać w rozwiązywaniu problemów technicznych, poszukiwaniu inicjatyw oszczędnościowych i dostarczaniu wymaganych funkcjonalności. Relacja „partnerzy na całe życie” z firmą Alcomex pozwala obu stronom na znalezienie wzajemnie korzystnych rozwiązań i zysków, co skutkuje rozwojem biznesu.

Ratujmy planetę

Wspólnie z naszymi interesariuszami postrzegamy zmiany klimatyczne jako temat niezwykle istotny. Dlatego musimy wziąć na siebie odpowiedzialność za pomocą konkretnych planów i działań. Jesteśmy w trakcie podróży, która angażuje każdą osobę w organizacji Alcomex, aby stać się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Nie postrzegamy transformacji energetycznej jako końca epoki przemysłowej, ale raczej jako początek nowej, zrównoważonej gospodarki.

sustainability alcomex

Wzrost

Od momentu założenia w 1992 roku, kiedy Fred Baas i René Kalkhuis założyli firmę specjalizującą się w sprężynach, Alcomex zawsze oferował klientom inteligentne rozwiązania techniczne w zakresie sprężyn. Przejęcie zarządzania w 2016 roku przez Conrada Hietinka i Jelle van Vliet, było kamieniem milowym. Dokonaliśmy znaczących inwestycji, aby przygotować Alcomex do przyszłego wzrostu. Poczyniliśmy  inwestycje w ludzi, technologię oraz linie produkcyjne. Otworzyliśmy  nowe miejsca badań i rozwoju, produkcji oraz sprzedaży w zakresie sprężyn przemysłowych i bramowych.

Dziś

Alcomex jest obecnie międzynarodową grupą firm, zatrudniającą ponad 300 wyspecjalizowanych pracowników w dziewięciu lokalizacjach: Opmeer (Holandia), Moravany u Brna (Czechy), Goch (Niemcy), Marki (Polska), Nędza (Polska), Paryż (Francja), Pune (Indie), Sibiu (Rumunia) i Walencja (Hiszpania). Produkujemy sprężyny bramowe i przemysłowe poprzez nasze dobrze ugruntowane marki operacyjne: Alcomex, HZ Solutions i VIOD. Są one komplementarne pod względem oferty produktowej i łączą w sobie specyficzną wiedzę na temat sprężyn, możliwości technicznych i doświadczenia inżynierskiego. Nasi ludzie sprawiają, że Alcomex jest uznanym specjalistą i punktem kompleksowej obsługi swoich klientów na różnych rynkach w Europie. W 2021 roku Grupa Alcomex Springs połączyła siły ze szwedzką Grupą Lesjöfors, aby stać się europejskim liderem w branży sprężyn.

Jeżeli poszukują Państwo określonych sprężyn do swojego projektu, to zespół inżynierów Alcomex z przyjemnością udzieli porady na temat rodzaju sprężyn, obliczeń mechanicznych oraz konstrukcji zespołów sprężynowych.

logo alcomex