Z DUMĄ PREZENTUJEMY NASZ NAJNOWSZY SYSTEM SPRĘŻYN NACIĄGOWYCH QUATTRO!

Firma alcomex wprowadza unikalny system sprężyn naciągowych do bram garażowych: QUATTRO!

Konstrukcja ta łączy w sobie łatwość montażu i wyjątkowo kompaktową obudowę z najwyższym bezpieczeństwem eksploatacji. Jesteśmy nawet przekonani, że jest to jedyny system sprężyn naciągowych, który jest w pełni zgodny z obowiązującymi normami CE. Właśnie z tego powodu jesteśmy dumni z przyznania nam patentu na naszą wyjątkową konstrukcję. Konstrukcja QUATTRO bez wątpienia oferuje naszym klientom wyjątkową jakość.

Konstrukcja QUATTRO firmy Alcomex to połączony zestaw sprężyn naciągowych 2 x 4. W zestawie tym drzwi garażowe są zbalansowane łącznie 8 sprężynami naciągowymi, dzięki czemu konstrukcja QUATTRO nadaje się do drzwi mieszkalnych w standardowym zakresie zastosowań wynoszącym 3 500 x 2 500 mm (szer. x wys.), maksymalna waga bramy to 110 kg. W zależności od proporcji technicznie możliwe jest zastosowanie nawet do 3000 x 4000 mm (szer. x wys.).

quattro veer alcomex

Prosimy zobaczyć broszurę tutaj

Korzyści są również poczwórne:

1. BEZPIECZEŃSTWO

Ustawodawstwo europejskie, określone w normie NEN-EN 12453 (bezpieczeństwo użytkowania: wymagania dla drzwi przemysłowych, firmowych i garażowych), zaleca, aby w przypadku zerwania jednej ze sprężyn, mogło być niezbalansowane maksymalnie 20 kg ciężaru drzwi (200 N). Oznacza to, że właściwe zbalansowane wymaga maksymalnie 20 kg ciężaru drzwi na jedną sprężynę. Wymóg ten bezpośrednio nakłada ograniczenia na drzwi wyposażone w dwustronny system sprężyn naciągowych. Nie należy zakładać, że jedna sprężyna pęknie wcześniej niż druga sprężyna. System QUATTRO firmy Alcomex zapewnia zgodność z przepisami we wszystkich okolicznościach. Wynikające z tego bezpieczeństwo użytkownika drzwi jest oczywiście najważniejszą zaletą.

2. UNIWERSALNY, MODUŁOWY

Modułowa konstrukcja systemu QUATTRO firmy Alcomex oferuje producentom drzwi i dostawcom możliwość zamontowania sprężyn z własnymi komponentami do własnego systemu drzwi. Oczywiście, te dodatkowe elementy sprzętu, takie jak krążek linowy, zestaw listew i materiał mocujący, są również dostępne za pośrednictwem Alcomex.

3. KOMPAKTOWA KONSTRUKCJA, DUŻY ZAKRES ZASTOSOWAŃ

System sprężyn QUATTRO firmy Alcomex pasuje do większości pionowych systemów szynowych o maksymalnej przestrzeni montażowej 35 x 50 mm. Inteligentna integracja 8 sprężyn w jednym zestawie zapewnia standardowy zakres zastosowań bram garażowych do 3500 x 2500 mm (szer. x wys.). Najbardziej popularne drzwi garażowe mieszczą się w tych rozmiarach. W zależności od proporcji technicznie możliwe jest zastosowanie nawet do 3000 x 4000 mm (szer. x wys.). W przypadku większych i szerszych bram garażowych zalecamy stosowanie sprężyn skrętnych.

4. ŻYWOTNOŚĆ

Większość sprężyn naciągowych jest wyposażona w wygięte „ucho” do mocowania sprężyny do zestawu kabli. Ponieważ to ucho wydaje się być najbardziej wrażliwą częścią sprężyny naciągowej, firma Alcomex zdecydowała się zastąpić tę konstrukcję w systemie QUATTRO sprytnie zaprojektowanym systemem mocowania. Tutaj sprężyna jest obciążona równomiernie, co znacznie zwiększa jej żywotność. Przyznany patent potwierdza słuszność naszej wizji!
O wartości ekonomicznej QUATTRO decyduje fakt, że do pełnego asortymentu drzwi wymaganych jest tylko 25 zestawów magazynowych. Ponadto minimalizacja zużycia materiałów i nasz wydajny logistyczny system dostaw OEM stanowią podstawę do uzyskania znaczących oszczędności.
Teraz Państwo wiecie, że bardzo chętnie wyjaśnimy Państwu zasadę działania systemu QUATTRO lub zademonstrujemy jego działanie w Państwa systemie drzwi. Aby uzyskać więcej informacji oczywiście zapraszamy Państwa do kontaktu z nami!

logo alcomex