Alcomex z przyjemnością rozszerza swoją ofertę produktów o sprężyn śrubowych.

Zawiasy sprężynowe, urządzenia samozaciskowe, pasy bezpieczeństwa, hamulce bezpieczeństwa, wywrotnice siedzeń, zwijacze kabli, zegary, ale także zastosowanie w zabawkach dla dzieci jako ekologiczna alternatywa dla baterii. To tylko krótka lista z dużej liczby zastosowań odrębnej grupy sprężyn zwojowych wykonanych z płaskiej (najczęściej walcowanej) taśmy ze stali węglowej lub wysokowytrzymałej stali nierdzewnej. Do tej grupy należą sprężyny zegarowe, sprężyny o stałej sile naciągu i sprężyny napędowe.

Konstrukcja tych trzech typów sprężyn jest wizualnie podobna. Jednak pod względem funkcjonalności i zastosowania sprężyny te różnią się zasadniczo. Sprężyny zegarowe z przestrzenią pomiędzy poszczególnymi zwojami pracują bez kontaktu pomiędzy nimi. Siła rozwijana wzrasta podczas nawijania i maleje podczas odwijania. Bardzo często zakres pracy mieści się tylko w jednym obrocie. Natomiast sprężyny o stałej sile nacisku i sprężyny napędowe są ciasno nawinięte na siebie, a siła jest wytwarzana przez częściowe lub całkowite rozwinięcie. 

Jest bardzo niewiele firm, które mogą produkować takie sprężyny. Nie tylko sama produkcja jest wymagająca ale producent musi także dysponować dużą wiedzą techniczną i umiejętnością zapewnienia klientowi niezbędnego wsparcia technicznego już na wczesnym etapie jego pomysłu lub rozwoju i bardzo często nie chodzi tylko o produkcję samej sprężyny śrubowej. Częścią rozwoju, produkcji i dostaw jest również montaż w różnego rodzaju obudowach, w których znajdują się sprężyny i w których pracują.

Jeden z naszych zupełnie nowych zakładów produkcyjnych koncentruje się właśnie na produkcji takich sprężyn śrubowych. Najnowocześniejsze technologie produkcji są uzupełniane przez duży zespół badawczo-rozwojowy, a znaczne możliwości logistyczne w ramach dużej grupy Lesjöfors pozwalają na dostarczanie sprężyn na całym świecie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sprężyn śrubowych.

logo alcomex