Rola Grupy Alcomex w branży kolejowej

Alcomex group railway

Nasze nowoczesne społeczeństwo dosłownie i w przenośni porusza się po szynach, a Grupa Alcomex jest liderem postępu w branży kolejowej. W świecie, w którym bezpieczeństwo i innowacje mają kluczowe znaczenie, Alcomex odgrywa kluczową rolę w optymalizacji naszych kolei i pociągów.

Rosnące wyzwanie dla kolei

Stały wzrost liczby pasażerów kolei wywiera presję na naszą sieć kolejową i infrastrukturę. Pomimo licznych prac rozwojowych w ostatnich latach, jasne jest, że trzeba zrobić jeszcze więcej, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu.

Alcomex w akcji: projekt w Kijfhoek

W 2023 r. grupa Alcomex, we współpracy z Kampa International, ukończyła imponujący projekt na stacji rozrządowej Kijfhoek między Barendrecht i Zwijndrecht. Obejmował on wdrożenie nowego mocowania szyn, specjalnie dostosowanego do zmian w wózkach w Kijfhoek. Adaptacja ta nie tylko była zgodna z europejskimi wytycznymi dotyczącymi systemów mocowania szyn (EN 13149 – 1 do 8), ale także stworzyła wymaganą przestrzeń między mocowaniem a szynami.

rangerterein klijfhoek
© ANP
railway kijfhoek
© 2020 foto/photo Siebe Swart

Niezawodny partner w segmencie kolejowym

W ostatnich latach grupa Alcomex umocniła swoją pozycję niezawodnego partnera w segmencie kolejowym. Jednym z kluczowych obszarów jej działalności jest redukcja hałasu. Zgodnie z komunikatem Parlamentu Europejskiego, który podkreśla potrzebę zmniejszenia poziomu hałasu w celu ograniczenia szkód zdrowotnych, Alcomex opatentował innowacyjne rozwiązania.

Innowacje w zakresie redukcji hałasu

Opatentowane innowacje grupy Alcomex wykazują nie tylko zalety produkcyjne, ale także znaczną przewagę cenową nad istniejącymi zastosowaniami sprężyn piórowych. Przymocowanie materiału redukującego hałas do szyn jest nie tylko przełomem technologicznym, ale także uzasadnionym ekonomicznie wyborem.

Przyszłość z Alcomex

Jesteś zainteresowany wiodącymi rozwiązaniami grupy Alcomex? Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania i przedstawić Ci innowacyjną przyszłość branży kolejowej. Razem jedziemy naprzód, w bezpieczny i wydajny sposób.

logo alcomex