Sprężyny o stałej sile

Sprężyny o stałej sile

Rollfedern

Sprężyny napędowe wykonane są z taśmy stalowej i zamontowane

Sprężyny naciągowe o stałej sile są produkowane z płaskich taśm i zwijane przy użyciu opatentowanych procesów do określonej krzywizny w celu zapewnienia wymaganej siły wyjściowej.


Sprężyny naciągowe o stałej siłe mogą oferować bardzo duże ugięcia liniowe oraz unikalną charakterystykę siły, stałą, dodatnią lub ujemną, w całym zakresie ugięcia roboczego. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do szybkości wydłużania i przyspieszania. Sprężyny mogą być mocowane, częściowo lub całkowicie rozciągnięte na różne sposoby.
Zastosowania dla sprężyn naciągowych o stałej sile można spotkać w wyważaniu okien, wagach licznikowych, szczotkach do silników elektrycznych i wyświetlaczach w punktach sprzedaży.


Maksymalna grubość taśmy 0,81 mm, maksymalna szerokość taśmy 51 mm.

Informacje techniczne dotyczące sprężyn o stałej sile

Rollfedern

Sprężyny naciągowe o stałej sile składają się z ciasno nawiniętego zwoju taśmy, której nadano promień gięcia na całej długości taśmy. Sprężyna jest zazwyczaj montowana w taki sposób, że jeden koniec jest nieruchomy, ale cała sprężyna może się obracać (na wale lub w szczelinie), natomiast drugi, zewnętrzny koniec sprężyny jest odchylany. Alternatywnie, zewnętrzny koniec cewki może być nieruchomy, podczas gdy cały korpus spręzyny jest odchylany.

Sprężyny naciągowe o stałej sile mogą być montowane wielokrotnie w równoległych zespołach, aby zwiększyć siłę wyjściową do sumy sił sprężyn. Sprężyny naciągowe o stałej siłe mogą być również w niektórych przypadkach laminowane, składać się z wielu warstw, w celu zwiększenia siły wyjściowej do sumy sił sprężyny. Zespoły mogą być również zaprojektowane tak, aby były stosowane jako sprężyny ściskające.

Sprężyny szyte na miarę o stałej sile

KroOprócz naszych magazynów sprężyn Alcomex produkuje również specjalne, wykonywane na zamówienie sprężyny spiralne. Może to oznaczać różne materiały, wymiary i wykonanie.

Zapytaj teraz

logo alcomex