Sprężyny naciągowe

Sprężyny naciągowe

naciągowe rysunek

Poza sprężynami naciskowymi sprężyny naciągowesą najpopularniejszymi rodzajami sprężyn, dostępnymi we wszystkich rodzajach i rozmiarach. Podstawowa zasada działania sprężyny naciągowej jest prosta: pod wpływem siły rozciągającej sprężyna staje się dłuższa, a po zaprzestaniu stosowania siły sprężyna powraca do swojej normalnej pozycji (odkształcenie elastyczne). Ta prosta zasada mechaniczna zapewniła, że sprężyny naciągowe znajdują szerokie i zróżnicowane zastosowanie. Sprężyny naciągowe są zwykle produkowane ze stali sprężynowej (1.1200 – i 10270-1) lub z INOX 302 (1.4310 i 10270-3), ale oczywiście mogą być stosowane również inne materiały.

Obliczenia właściwe dla sprężyny

Wytrzymałość na rozciąganie, która może być generowana przez sprężynę, zależy od stosowanego materiału i wymiarów. Szczegóły prowadzą do stałej sprężyny, która wskazuje wytrzymałość na liczbę milimetrów wydłużenia:

c = glijmodulus x d⁴/(8 x Dm³ x nw) (Klik op de pijl voor uitleg bij deze berekening)
c = veerconstante [N/mm indrukking]
glijmodulus = materiaalafhankelijk
d = draaddikte
Dm = diameter hart op hart (van de veer)
nw = werkzame wikkelingen

naciągowe Niemieckie okoSprężyny naciągowe są zwykle wyposażone w „przymocowane końce pętlowe”. Takie końce pętlowe są bezpośrednio mocowane do sprężyny przy użyciu maszyn. Istnieje wiele standardowych możliwości, a najpowszechniej stosowane są „niemieckie i angielskie końce pętlowe”. Sposób, w jaki sprężyna jest mocowana w systemie („koniec pętlowy” lub zawieszenie) jest najsłabszym punktem sprężyny i dlatego rodzaj zawieszenia lub „końca pętlowego” zależy od pożądanej żywotności i naprężenia (statycznego/dynamicznego).

Sprężyny naciągowe z magazynu

Najbardziej standardowe sprężyny naciągowe są dostarczane bezpośrednio z magazynu. Uwaga: wszystkie standardowe sprężyny naciągowe dostarczane z magazynu są wyposażone w zamknięty „niemiecki koniec pętlowy”.

Do katalogu

Sprężyny naciągowe produkowane na zamówienie

Oprócz naszego kompletnego programu magazynowego firma Alcomex zapewnia możliwość zamówienia sprężyn naciągowych produkowanych zgodnie z potrzebami klienta. Sprężyny „produkowane na zamówienie” są w pełni przystosowane do Twoich określonych zastosowań. W razie konieczności sprężyny te mają powłokę lub przechodzą obróbkę powierzchni, tak aby nadawały się do wybranego przez Ciebie zastosowania. Krótkie czasy nastawiania naszych nowoczesnych maszyn umożliwiają również produkcję długości na zamówienie w małych seriach w konkurencyjnej cenie. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem technicznym, którego pracownicy z przyjemnością udzielą wszelkich porad.

Formularz zamówienia
logo alcomex