Sprężyny naciskowe

Sprężyny naciskowe

"<yoastmark

Sprężyna naciskowa jest prawdopodobnie najbardziej znanym modelem sprężyny i w wielu przypadkach jest on oparty o standardowy program DIN. Sprężyny naciskowe firmy Alcomex są produkowane w wielu miejscach w Europie, a wszystkie fabryki mają wiele różnych wyspecjalizowanych, zautomatyzowanych maszyn CNC do zginania/nawijania sprężyn (zwykle WAFIOS).

Podobnie jak w przypadku sprężyn naciągowych, „siła nacisku” która może być generowana przez sprężynę, zależy od stosowanego materiału i wymiarów. Szczegóły te przekładają się na stałą sprężyny:

c = moduł przesuwny x d⁴/(8 x Dm³ x nw) 
c= stała sprężyny [N/mm nacisku]
moduł przesuwny= zależny od materiału
d= grubość drutu
Dm= średnica sprężyny
nw= aktywne uzwojenia

 

Sprężyny naciskowe z magazynu

Standardowe sprężyny naciskowe DIN są dostępne z magazynu i można je w prosty sposób zamówić z naszego sklepu internetowego. Jeśli masz dostępne specyfikacje techniczne, możesz skorzystać z naszego kalkulatora sprężyn naciskowych.

Do katalogu

 

Sprężyny naciskowe produkowane na zamówienie

Oprócz naszych sprężyn dostępnych w magazynie firma Alcomex wytwarza również sprężyny naciskowe na zamówienie, zgodne z wymaganiami klienta. Może to oznaczać różne materiały, wymiary i wykończenie. Dzięki korzystaniu z najnowocześniejszych narzędzi produkcyjnych jesteśmy w stanie używać naszych maszyn z krótkimi czasami nastawiania i możemy zaoferować podobne ilości oraz długości w konkurencyjnych cenach.

Formularz zamówienia

 

logo alcomex