Programy obliczeń

Programy obliczeń

W ostatnich latach firma Alcomex opracowała programy obliczeń dla najszerzej stosowanych sprężyn przemysłowych. Wszystkie programy oparte są o normę DIN EN 13906 i zostały poszerzone o wewnętrzną wiedzę. Na podstawie Diagramu Goodmana, na którym udokumentowane jest naprężenie w stosunku do obciążenia, wyraźnie wskazano, że większość sprężyn osiąga lepszą żywotność jeśli zastosowane jest określone obciążenie wstępne.

berekeningsprogramma alcomex

Programy obliczeń sprężyn przemysłowych

Firma Alcomex posiada standardowe programy obliczeń dla sprężyn przemysłowych:

  1. Sprężyny naciągowe i naciskowe
  2. Sprężyny tłocznikowe
  3. Sprężyny talerzowe
  4. Sprężyny skrętne

Oprócz programów obliczeń dla sprężyn standardowych, firma Alcomex jest również w stanie dokonać obliczeń dla sprężyn wykonywanych na zamówienie. Resory piórowe są wyróżniającą się grupą sprężyn, dla której zwraca się uwagę na obliczenia. Ze względu na różnorodność zastosowań nie ma żadnego osobnego programu obliczeń. W praktyce podstawowe obliczenia są zwykle wspierane przez prototypy i praktyczne pomiary sił i momentów, które wówczas występują.

Programy obliczeń dla sprężyn do bram

Jako jeden z największych dostawców systemów sprężyn do bram w Europie, firma Alcomex pełni rolę doradcy w zakresie obliczeń dla wymaganych systemów sprężyn razem z drzwiami / bramami domowymi lub przemysłowymi. Konfiguracja kompletnych drzwi / bram jest decydująca w obliczeniach systemu sprężyn.

berekening deurveren

Aby doradzić klientom i wszystkim zainteresowanym w najlepszy możliwy sposób, firma Alcomex opracowała różne programy obliczeń. Programy te są oparte o ANSI (ang. American National Standards Institute – Amerykański Narodowy Instytut Standardów) oraz DIN. Wyjątkowe jest to, że firma Alcomex uwzględniła w tych programach 25 lat doświadczenia w zakresie sprężyn i systemów drzwi / bram oraz że ze względu na korzystanie ze specjalnych materiałów (polepszone właściwości mechaniczne) często osiąga rozwiązania, które nie mogą zostać opracowane dla innych systemów sprężyn skrętnych.

Wszystkie programy obliczeń dla sprężyn do bram są koordynowane z naszymi relacjami i w ten sposób powstaje program obliczeń dla produktów wykonywanych na zamówienie. Na życzenie firma Alcomexwill wspiera wdrażanie do istniejącego systemu ERP.

Quattro

Firma Alcomex opracowała konkretny program dla sprężyn naciągowych stosowanych w drzwiach domowych. Dzięki niemu możliwe jest zapewnienie standardowego systemu dla większości konfiguracji drzwi / bram. Zakres drzwi / bram objętych systemem Alcomex QUATTRO jest następujący:

> masa drzwi / bramy od 22 kg do 150 kg
> wysokość strukturalna od 1875 mm do 3000 mm

W przypadku systemów sprężyn naciągowych szerokość strukturalna nie ma znaczenia i wpływa tylko na całkowitą masę drzwi / bramy.

logo alcomex