Technologia produkcji sprężyn

Technologia produkcji sprężyn

Przekształcając pytania i wyzwania dotyczące sprężyn do bram na zastosowania praktyczne, firma Alcomex urosła do miana firmy posiadającej ogromną, rzeczywistą wiedzę na temat wszystkich możliwych rodzajów produktów sprężynowych oraz spraw z nimi powiązanych. Alcomex ma również cały program dotyczący sprężyn naciągowych, naciskowych, skrętnych oraz płytkowych / płaskich. Oprócz tych wszystkich, zazwyczaj normalizowanych sprężyn, możliwe jest opracowanie sprężyn dopasowanych do zastosowań klientów. Nasze fabryki są w pełni wyposażone w najnowocześniejsze technologie produkcji sprężyn umożliwiające wprowadzanie w życie różnych zamawianych projektów. Obliczenia są przeprowadzane zgodnie z normą DIN EN 13906 lub wewnętrznymi programami obliczeń.

Czym wyróżnia się Alcomex?

Dostosowanie do potrzeb klienta, wewnętrznie opracowywane programy obliczeń, a w szczególności wewnętrznie opracowywane specyfikacje materiałów, wspierane przez ciągłe testy, sprawiają, że firma Alcomex staje się wyjątkowym partnerem kładącym nacisk na myślenie praktyczne oraz nakierowane na rozwiązanie, z pasją i priorytetem, jakim jest technologia.

Przez kilka ostatnich lat razem z naszymi partnerami strategicznymi ocenialiśmy, z którymi określonymi wymaganiami technicznymi powinny być zgodne nasze programy sprężyn. W przypadku sprężyn standardowych, takich jak sprężyny naciągowe, naciskowe, skrętne czy też talerzowe, sprawy są zorganizowane, jednak w przypadku dopasowania do potrzeb klienta, na przykład w celu stosowania w agresywnym otoczeniu o wysokich temperaturach, wszystko staje się trudniejsze, ponieważ wówczas dość ważny jest skład materiału czy też odporność na korozję. Dlatego Alcomex ma wiele możliwości z zakresu standardowego cynkowania, anodowania, fosforanowania, itp. Ponadto firma Alcomex opracowała również specjalne procesy, aby mieć możliwość spełniania najwyższych wymagań.

Nasze miejsca produkcji

Firma Alcomex posiada różne miejsca produkcji w Europie i poza nią:

veren productietechnieken alcomex

Alcomex Czechy (Brno): niezwykle nowoczesna fabryka w miejscowości Brno w Czechach całkowicie specjalizuje się w produkcji wszystkich możliwych sprężyn do zastosowań przemysłowych. W tym miejscu przez lata instalowano park maszyn, tak aby mieć możliwość spełniania rosnących oczekiwań dotyczących wysokiej jakości sprężyn. W 2018 roku firma Alcomex rozpoczęła budowę nowej hali produkcyjnej, która podwoiła naszą zdolność produkcyjną.

HZ Solutions – część Grupy Alcomex – Holandia (Hilvarenbeek): ta bardzo nowoczesna fabryka w Hilvarenbeek w Holandii, która całkowicie specjalizuje się w produkcji wszystkich możliwych sprężyn do zastosowań przemysłowych. W szczególności specjalizuje się w pełni zautomatyzowanej produkcji rozwiązań montażowych taśm stalowych. W tym miejscu przez lata instalowano park maszyn, tak aby mieć możliwość spełniania rosnących oczekiwań dotyczących wysokiej jakości sprężyn.

Alcomex Holandia (Opmeer): specjalizuje się w sprężynach skrętnych do zastosowań domowych i przemysłowych. W Opmeer znajduje się również magazyn, w którym dostępne są najpopularniejsze rodzaje drzwi i bram. Pozwala to nam na zapewnianie bardzo szybkich, punktualnych dostaw. Na prośbę klienta produkowane są rozwiązania na zamówienie.

Alcomex Polska (Zielonka): specjalizuje się w produkcji systemów sprężyn do bram i sprężyn naciągowych. Ponadto wiele systemów sprężyn jest składanych na podstawie wewnętrznie opracowanych, półautomatycznych procesów.

Alcomex Indie (Pune): w całości skupia się na masowej produkcji wszystkich standardowych systemów sprężyn do bram. Ta nowoczesna fabryka produkuje wyroby dla wszystkich branż i klientów firmy ALCOMEX i każdego tygodnia pełne kontenery są dostarczane do klientów lub magazynów centralnych w miejscowościach Opmeer i Zielonka.

logo alcomex