Sprężyny napędowe

Sprężyny napędowe

Power springs Alcomex SpringsSprężyny napędowe wykonane są z taśmy stalowej i zamontowane pomiędzy wewnętrznym trzpieniem centralnym a zewnętrzną obudową sprężyny. Moment obrotowy jest generowany albo przez obrót trzpienia środkowego, albo przez samą obudowę sprężyny.
Sprężyny napędowe są stosowane nie tylko w produkcji zegarów. Można je znaleźć w różnego rodzaju urządzeniach ogrodowych, silnikach mechanicznych, mechanizmach przeciwwagi i urządzeniach nawijających.
Ich duża wydajność obrotowa, stały moment obrotowy i praktycznie brak tarcia sprawiają, że są one popularnym wyborem o szerokim zakresie zastosowań.
Grubość sprężyny: do 2 mm

Informacje techniczne o sprężynach napędowych

Istnieją dwa rodzaje sprężyn napędowych: konwencjonalne i wstępnie naprężone. Konwencjonalne sprężyny napędowe mają ograniczenie do około 20 obrotów roboczych; natomiast sprężyny napędowe naprężone wstępnie umożliwiają wykonanie do 50 obrotów roboczych, oferując przy tym zwiększony moment obrotowy. Trwałość w cyklu dynamicznym jest jednak niższa w przypadku sprężyn wstępnie naprężonych.

 

Alcomex power springsProdukcja

Konwencjonalne sprężyny napędowe są produkowane przez ciasne nawijanie materiału sprężynowego na trzpień i przymocowanie wolnego końca do obudowy. Wstępnie naprężone sprężyny napędowe są produkowane przez zwijanie materiału sprężynowego przy użyciu zastrzeżonych procesów w celu nadania korzystnych naprężeń szczątkowych; ten specjalnie zwinięty materiał jest następnie ciasno nawinięty na trzpień, a wolny koniec przymocowany do obudowy.

Sprężyny napędowe produkowane są z wielu różnych materiałów, w zależności od ich zastosowania; najczęściej są to stal nierdzewna 301 i stal wysokowęglowa; inne specjalistyczne stopy/gatunki są również używane tam, gdzie ma to zastosowanie.

Sprężyny główne szyte na miarę

Oprócz naszego magazynu sprężyn, Alcomex produkuje również sprężyny napędowe dostosowane do potrzeb klientów. Może to oznaczać różne materiały, wymiary i wykonanie.

Zapytaj teraz

logo alcomex